Barcoleta

Ballina Foto te miat Real Madrid Barcoleta Horoskopi Foto te ndryshme Blog My Photos

 

Dy budallenj po tentonin te arratiseshin nga spitali. ishin ne maje te taraces dhe poshte ishte nje legen me uje. budalllenjte po ziheshin. -hidhu ti i pari - jo hidhu ti i pari - Aaaa te mbytem une !

Kur zoti krijoi Zvicren, pyeti zvicerianin: “Cfare mrekullie kerkon?”
Zviceriani i kerkoi: “Dua shume qumesht.” Dhe keshtu u be.
Pas shume ditesh zoti kaloi ne te njetin vend, e pyeti perseri zvicerianin: “A eshte i mire te pakten qumeshti yt?” U pergjigj zviceriani: “Provoje pak!” Zoti provoi qumeshtin..”Ke te drejte i shkelqyer. Tani me thuaj, deshiron ndonje gje tjeter?”
Zviceriani u pergjigj duke qeshur: “Po, dua 4 franga, per qumeshtin qe pive!”

Ne nje avion, te mbushur me pasagjere, pasi arrijne ne kuoten e fluturimit, komandanti flet ne mikrofon “Zonja dhe zoterinj, ju flet komandanti, po fluturojme, ne 6 mije metra, koha eshte e mrekullueshme, dhe udhetimi juaj do jete I qete, pa ere dhe turbolenca, ajrore…………..O zoooooot!!!(qetesi…)”
Pas pak castesh serish komandanti: “Zonja dhe zoterinj, me falni per sa ndodhi me pare, por stjuardesa, me derdhi filxhanin e kafese se nxehte ne pantallona. Sikur te shihni nga perpara pantallonat e mia!”
Dhe nje pasagjer nga fundi bertet: “ Ah, asgje, duhet te shikoni nga prapa pantallonat e mia!”

Njeri banonte ne katin e dyte dhe del ne dritare per te pire cigare, kur mbaron cigaren e hedh nga dritarja jashte mirepo i bie njerit ne koke i cili thote: Po ti o ske tavull ne shtepi?
I pergjigjet: Pse ste doli cigarje ty e dashke me tavull kokes me mire?

Ne nje koncert ne MIlano ne orkester ishte dhe nje shqiptar nga Devolli qe i binte pianos.Pasi filloi shfaqja degjohet nje ze nga publiku qe bertet :-O devolli.Dhe kjo perseritet disa here.Pasi mbaron shfaqja shkon devolliu dhe takon kete.E pyet nga je dhe ky i thote shqiptar.Po njihemi gje e pyet.Jo i thote ky.Po nga e morre vesh qe jam devolli.I thotoe ky tjeteri:-kur u ulen pianistet e tjere afruan karrigen te pianoja kurse ti u ule njehere dhe afrove pianon prane vetes.

Nje pedagoge po perfundonte se dheni informacionet e fundit, nxenesve te saj mbi provimin e fundit, qe do te benin diten tjeter. E mbylli duke thene qe nuk do kishte justifikime per ato qe nk do mernin pjese ne provim, vetem nese do behej fjale per ndonje aksident, ose vdekjen e ndonje te afermi.
Nje tip shakaxhi qe gjendej i ulur ne fund te salles, pyeti me nje fare cinismi: “Ndermjet ketyre motiveve te justifikueshme, mund te perfshijme, lodhjen estreme, prej aktivitetit seksual?” Salla shpertheu nga te qeshurit, ndersa pedagogja, priti me qetesi qe salla te pushonte. Pa nga djaloshi dhe i’u pergjigj: “Ky nuk eshte je motiv justifikimi. Meqenese provimi do jete tip testi, mund te shkruaje dhe me doren e majte….ose dhe mund te pergjigjet ne kembe, nese nuk mund te ulet….”

Ishte ndeshje e madhe, vetëm se pjesa e parë mbaroi keq. Sulmuesi i qendrës i shkoi huq të gjitha pasat. Përveç kësaj hëngrën edhe tre gola. Në pushim ne dhomat e veshjes sulmuesi qëndror sla llaf pa thënë për albitrin: Albitër i -ur, padrejtësi... Sa të gjej rastin do ti fus nje shkelm b... Trajneri duke i rënë supeve..: Kam frikë se do të të shkoj huq edhe ajo...

Ne mes te Manhatten, NY, e kishin lene te takoheshin dy futbolliste sh-ptare per nje porosi qe kishte marre njeri nga Sh-peria, mirepo nuk njiheshin me njeri-tjetrin dhe as e kishin idene se ca fytyre kishin. Ky miku qe kish porosine dinte vetem qe ky cuni e kishte emrin Redi dhe doli tek rruga 44 dhe broadway ku e kishin lene takimin dhe prit te dallonte tani se kush ishte Redi. Priti rreth nje here miku, por aha nuk po dallonte njeri pasi atje njerezit ishin lume. Pa c'pa tha, ec se sh-ptaret dallohen me sy dhe po pyes ndonje ketu se do ta gjej po ec. I afrohet nje amerikani qe po qendronte para nje dyqani dhe e pyet:
- Are you Redi?
Amerikani tere nerva i kthehet, e shikon njehere nga koka tek kembet dhe i thote i shqetesuar:
- Ready for what?

Duke bere dashuri me te dashuren e vet nje futbollist....
Ajo: I dashur me thuaj dicka te piste.
Ai: balte

Shkon nje futbollist ne QUIZ + Spikerja i ben pyetjen. Kush eshte bomba me e fu-shme e te gjitha kohrave. Ai pergjigjet: Bomba atomike.
Spikerja: E ndezim?
Ai: Hey mos je gje budallaqe?

Nje futbollist po ploteson nje QUIZ....lexon per ata nga 2 deri 3 vjet e zgjidh dhe thote: Ohh qenkam nje fenomen!

Nano kishte probleme me zemren dhe bëri një vizit te një doktorr shum i njohur
i cili pas e vizitovi i çoi ne shtepi një fatur shum te kripur prej 5000 eurosh.
Nano i dergon leket te shoqeruara nga një leter që shkruante:
- I Dashur doktor me lejuni tju them që leket janë te vjedhura.
-Atëherë doktori i përgjigjet:
-I Dashur kryeministër, mos keni merak se nuk do flas me njeri.

Nje kandidat per kryetar bashkie i cili fiton zgjedhjet , dhe kur shkon ne darke ne shtepi i thot gruas.
-Oj gru sonte do flesh gjum me kryetarin e bashkise.
-Ajo u pergjigj:
-Do iki un atje apo do vij ai ketu.

Një programues e pyet Gruaja e vet??? Nuk më funksionon si duhet rrobalarsja!!! Burri i'a kthen te preferoj te ja besh "Refresh"